Banícky ples v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica privítala baníkov a ich priateľov z celého Slovenska. V hoteli Grand –Matej bol v piatok, 8. februára 2013 už  21. reprezentačný baníckeho ples, ktorý bol zároveň  13. banícky ples celoslovenský. Témou plesu bolo: Veselé tisícročie baníctva na Slovensku. Ples organizovala Slovenská banská komora so sídlom v Banskej Štiavnici, Banskoštiavnicko-hodrušský banícky spolok v Banskej Štiavnici a mesto Banská Štiavnica a mal tento program:

uvítací skok cez kožu

slávnostné otvorenie predsedom Banskoštiavnicko- hodrušského baníckeho spolku Ing. Richardom Kaňom a viceprimátorom mesta Banská Štiavnica JUDr. Dušanom  Lukačkom

otvárací prípitok predsedom predstavenstva Slovenskej banskej komory Dr.h.c.Ing. Petrom Čičmancom, PhD.

konferencierka  a zároveň speváčka Katka Ivanková  uviedla kultúrny program, v ktorom vystúpil operný spevák Stanislav Bartko  a tanečná skupina Faber dance

slávnostná večera

plesová zábava pri živej hudbe Pavla Zajáčka z Bratislavy

polnočné občerstvenie a

tombola.

Ples bol výborný, tešíme sa na budúcoročný, ktorý bude 7. februára 2014.